מהות השיטה

עקרונות בבסיס השיטה של תרגילי מוח ® Brain Gym

דר' פול דניסון, מתוך גישה של אהבה ואחווה לכל בני האדם מדגיש עובדת חיים פשוטה ואומר:

"כולנו מפגרים ביחס לפוטנציאל הטמון בנו ובעזרת תנועה יכולים להתקרב יותר למימושו!"

רעיון מרכזי זה מנחה ומדריך את דר' פול דניסון מאז שהתחיל לפתח את שיטתו הייחודית בשנות השבעים וממשיך לפתחה עד היום. בשלב הנוכחי הגיעה השיטה לבשלות עם דגם "המודל החדש". הגישה של תרגילי מוח ® Brain Gym היא שכל קושי הוא אתגר והזדמנות לצמיחה. השיטה מבוססת על התמודדות והתחזקות מבפנים מול אתגרים במטרה לאפשר חיים מיטיבים והגשמת הפוטנציאל האישי.

בדרך זו אנו מפתחים את כל החושים והיכולות לפעול באינטגרציה. כך מתאפשר לשים לב ולקלוט באופן מודע את המציאות הקיימת, להבין ולעבד אותה בתוכנו ולהשיג מטרות שמיטיבות לנו ולסובבים אותנו. ייחודיות השיטה ברצינות התשתית הרעיונית שלה תוך שימוש במשחק, בתהליך עבודה מובנה, חוויתי, קליל ופשוט.

העבודה כולה נעשית בשימת לב מודעת. חיוני לפני שיוצאים לדרך להתכונן כראוי, לקבוע מטרה לאן רוצים להגיע ולהתארגן לביצוע מוצלח יותר. ההנאה, הסיפוק וחדוות החיים קורים תוך שאנו צועדים בדרך.

בהכנות לקראת היציאה לדרך, נשים לב:

נשים לב, האם וכמה המטרות שלנו:

דר' פול דניסון הציב 5 עקרונות בבסיס השיטה:

לכל אדם אינטליגנציה מולדת

התגלות האינטליגנציה מתאפשרת בדומה לפרח יפיפה הטמון עדיין בזרע ורק בעזרת התנאים הנכונים כמו אהבה, קרקע פורייה ומים חיים יוכל לצמוח, לפרוח ולהגשים את הפוטנציאל שלו.

תשומת הלב ממוקדת ועוקבת אחרי הכוונה

כוונה פנימית אמורה להגיע לביטוי בהצבת מטרה שממקדת תשומת לב מודעת.

שימת-לב מודעת

ערנות ויכולת זיהוי למה שקורה במציאות במטרה לגלות אתגרים והזדמנויות נכונים עבורנו לצמיחה ולהתפתחות.

התנועה היא שער ללמידה ולצמיחה

תהליכי גדילה וצמיחה הם דינאמיים – עליות ומורדות. מצבים של חוסר איזון בנסיבות מאתגרות הם חיפש לצמיחה והצמיחה עצמה היא חיפוש לאיזון לבסס למידה חדשה וחוזר חלילה.

קשר הדדי

כל אדם מושפע ומשפיע על כל אחד אחר. כולנו ביחד נוכל להיות "שלם שהוא יותר מסך כל חלקיו"; אפשר יהיה להתפתח וליהנות כבני אדם מחיים מיטיבים במישור האישי, המשפחה והחברה.