כרמלה בולגר – "רק לספר על עצמי ידעתי….."

כרמלה בולגר - "רק לספר על עצמי ידעתי....."

מהיכן נוכל לדעת על העולם אם לא מתוך עצמנו אנו?!

קטע זה משירה של רחל מהדהד בראשי וכמה מדויק הוא משקף את הקורה בתהליכי העבודה שאנו חווים עם תרגילי מוח ® Brain Gym .

המפגש הראשון שלי עם BG היה לפני כחמש עשרה שנה. הייתי די תקועה בחיים האישיים שלי, בערפל סבוך, בחיפוש איך לפרוץ ולצאת מהמעגל ה"ארור", שסגר עלי וחנק אותי. הגעתי לפגישה חינוכית עם מדריך ותיק ומנוסה מבלי לדעת דבר על תהליכי BG. בשלב מסוים ביקש ממני המדריך להניח את אצבעותיי על ה"נקודות החיוביות" שעל המצח. מתוך הערפל הכבד הופיעה לפתע התבהרות ותשובה ברורה מה עלי לעשות והדרך לפתרון. כל כך הופתעתי ממה שעלה. התגובה הראשונית הייתה רתיעה ואפילו התנגדות. כשסיימנו את תהליך העבודה הייתי עם חיוך ופתיחות לפגוש את החיים ולאפשר זרימה, ממקום שסומך על התהליך.

בדיעבד, הרי לא נוכל להתווכח עם הצלחות, התוצאות מוכיחות את נכונות ואמיתות העבודה.היום אני אדם מאושר, נהנית מחיים מלאים ועשירים של עשייה ויצירה, מסתכלת על העולם ועל אחי בני-האדם באהבה גדולה ותקווה לאפשר לעוד רבים לפרוץ "מעגלים ארורים" בחייהם.

ובכן, מה קרה?

מאדם מופנם וסגור, החי בפחד מהבלתי נודע, החושש מאד לקום ולעשות מעשה; הפכתי לאישה יוזמת ואוהבת, פועלת ובוטחת בעצמי וסומכת על תהליכי החיים. ההתפתחות שלי נבנתה תוך שהמשכתי ללמוד לעומק את השיטה ובעיקר מהשימוש בה לעזור לעצמי ולאחרים שרצו בכך.

צעד אחר צעד התקדמתי – מתלמידה למדריכה ולחברה בפקולטה הישראלית. אני מודה לכל האתגרים וההזדמנויות שהיו לי בדרך, כמו עבודת התרגום שביצעתי לספרי הלימוד שבשימוש התלמידים בכל סדנאות תרגילי מוח, ואשר באמצעותה יכולתי להעמיק את ההבנות שלי לחומר מרתק ונפלא זה. כמו-כן, מודה אני לאל על מזלי הטוב שיכולתי ללמוד מהמקור- מדר' פול דניסון- בעל הרעיון החדשני של הקינסיולוגיה החינוכית בכלל ופיתוח השיטה של תרגילי מוח ® Brain Gym.
חוויתי על עצמי את חשיבות היחידה השלמה של גוף, נפש, רוח, או כפי שדר' פול דניסון אומר לנו שוב ושוב לגבי משמעות וביטוי האינטגרציה: "השלם יותר מסך כל חלקיו" – נשמתה של השיטה; "התנועה היא שער הלמידה" – הרוח המניעה את החיים בעולם המציאות.

בין השנים 2001-2007, למדתי הומאופטיה קלאסית בבית ספרו של יוסף רוס בחיפה. באותן שנים נתמכתי והתחזקתי ביכולות שלי ובתחושת הייעוד האישי שלי בזכות העבודה והאיזונים מתרגילי מוח ® Brain Gym. האהבה שלי לתנועה מבוססת גם על היותי מורה ליוגה,בוגרת סמינר וינגייט, ומהכרת ההקשרים וההשפעות הפיסיות והנפשיות בשימוש בתנועה. בעיקר נפעמתי והתלהבתי כשחוויתי ערך מהותי חדש של התנועה והשפעתה האדירה כחלק בתהליך חינוכי, כפי שדר' פול דניסון בנה אותו.

בכל פעם מחדש, נפתח הלב ומתמלא תודה, כבוד והערכה, פליאה והוקרה עבור התהליך המופלא הזה, המעניק לנו מפתח לחיים משופרים ומיטיבים, מלאים חוויות מעצימות והגשמה עצמית.