זאב בולגר – מלידה עד הלום – הגשמת חלום

זאב בולגר - "מלידה עד הלום... הגשמת חלום"

אינני זוכר את הלידה שלי, אבל מספרים עלי שנולדתי עם אהבה גדולה לחיים, עם סקרנות ומוכנות ללמוד, עם העזה ואומץ להיכנס אל הבלתי נודע. מאז שאני כן זוכר את עצמי, כשהייתי ממש ילד קטן, בקשתי מהיקום לזמן לי אתגרים שאוכל להתחזק מולם. בכל נסיבות חיי חיפשתי הזדמנויות להתחזק ולהתחשל, להתפתח ולצמוח; כמו שבילדותי הייתי חולה לתקופות ארוכות במחלות של ריאות, עיכול ולב והצלחתי להבריא ולצאת מהן מחוזק עם עצמה פנימית שעזרה לי בהמשך חיי.

נולדתי בלונדון, אנגליה וגדלתי בבודפשט הונגריה, בזמן שאירופה הייתה במשבר כלכלי וצעדה לקראת מלחמת עולם שנייה. זוכר אני שגרנו בבית נידח, דו-משפחתי, בשכונת עוני אלימה בפרבר העיר. מסביב לבית היה שדה ירוק בו רעו פרות ובור מזבלה עם עכברושים, לתוכו גם נפלתי פעם וטיפסתי החוצה מדמם מקירותיו הסלעיים שהיו מלאים בצואת פרות. זוכר אני את השמחה וההנאה שלי כילד קטן רוכב על כלב השמירה הגדול של המשפחה. הכביש הראשי לאזור התעשייה הקרוב עבר על יד הבית וכן גשר הרכבת שתחתו שיחקתי; כמו גם נחל קטן, אשר בכל אביב הציף את הסביבה וגרם למחלות. זכור לי שבתקופה שגרנו שם, חלה אבי בטיפוס ושתי בנות של שכנינו מתו ממחלת השחפת.

מהסביבה הקשה, כמו בור הזבל של ילדותי, גדלתי בהדרגה למקום שבמסגרת עבודתי כמהנדס, סעדתי באולם האירועים של מלכת אנגליה, כאשר בשולחן השכן לשלי התארח שליט ממדינה באפריקה. השתתפתי גם בסעודת עבודה של דירקטוריון חברה בינלאומית גדולה מאד בלונדון, בהשתתפות מנהלי חברות-בת רבות מארצות שונות.

את הניסיון הראשון שלי בחינוך, בעשייה וביוזמה קיבלתי כמדריך ילדי צופים בתנועת השומר הצעיר ולאחר מכן כחבר נבחר במזכירות גדוד צופים בוגרים בהונגריה ושנים אחר כך גם כחבר בהנהגה ארצית של התנועה באנגליה. עוד בהונגריה, ארגנתי פעמיים שביתת סטודנטים.

התאהבתי ברעיון הגישה החינוכית בזמן שהייתי אחראי על נושא החינוך המקצועי של אנשי מחלקת עיבוד הנתונים של חברה בבורסה הלונדונית, שם התוודעתי לשיטות לימוד חדשניות. כשעבדתי בתעשייה השתמשתי ביכולותיי לצעוד אל הבלתי נודע, לחקור ולתור אחר פתרונות וכך התפתחתי וצמחתי ביוזמה ובניהול פרויקטים. בעבודתי, עוד מזמן היותי ראש צוות מהנדסים, בזכות גישתי הגלובלית ומיומנותי בקריאת המצב, כזה המוצא תשובות לאתגרים קשים, העניקו לי את התואר "TROUBLESHOOTER".

כמתבגר צעיר עזבתי את המכללה המלכותית להנדסת מנועי מטוסים בלונדון זמן קצר לפני סיום הלימודים, על מנת להתגייס לנח"ל ולעלות על הקרקע עם הגרעין שלי מהונגריה, בהקמת קיבוץ חדש בנגב. נהניתי מאד למלא כל תפקיד, אם זה בחקלאות, עבודה ברפת או חבר בצוות המוביל. אחרי השרות הצבאי עבדתי בנמל חיפה ובכל מיני "עבודות דחק". מסיבות משפחתיות נאלצתי לחזור לאנגליה. שם, התקדמתי בתעשיית מיזוג אויר לתפקיד ראש צוות מהנדסים; במשרה אחרת מלאתי תפקיד בכיר אצל ברוקרים וכן עברתי את כל המבחנים המקצועיים של הבורסה הלונדונית.

בזמני הפנוי אהבתי לרקוד ומוניתי כעוזר למורה לריקודים סלוניים. הייתי פעיל והשתתפתי בארגונים התנדבותיים, כמו התפקיד שמלאתי כגזבר מקומי באגודת הסופרים ויושב ראש באגודת אמנים צעירים, בעיקר משוררים. באותה תקופה למדתי גם שיטת דייל קרנגי, אמנות המדיטציה, "מגע בריאות" ושיטות ריפוי שונות.

בשנת 1980, מונע מדחף ורגש עמוק של אהבה עזה נעניתי להזמנת חבר ותיק לחזור לישראל לתרום את חלקי. כך, עשיתי בפעם השנייה עליה והבאתי איתי לארץ את שיטת "מגע בריאות". עזבתי את החיים הבטוחים והקלים באנגליה לטובת חיים מאתגרים בארץ ישראל יחד עם העם שלי ואני בהחלט מאושר. אני מאושר בהגשמת ייעוד חיי לעזור לאנשים, לתרום להתפתחותם העצמית הפנימית ולאפשר להם להגשים כמה שיותר מהפוטנציאל האישי, ע"י פיתוח יכולות, כישורים ומיומנויות לתפקוד יעיל ומהנה שלהם.

כשעליתי ארצה בשנית, הבאתי איתי מאנגליה גם את השיטה המטמורפית והפצתי אותה בארץ. השיטה מקלה על חייהם של אנשים רבים. האידיאל והעשייה שלי מתמקדים בתחום החינוך, לתרום ככל האפשר באמצעות עבודתי לעם ולמדינה שלנו. מראשית 1982 התחלתי ללמוד הומאופטיה והמשכתי במקביל בעבודתי עם אנשים.

ב-1987 כשפגשתי את דר' פול דניסון מפתח ומייסד ® Brain Gym בכנס הייסוד של הארגון, נדלקתי מהרעיון החינוכי של שיטתו. למדתי אצל פול, התאהבתי ברעיונותיו ובשיטתו החדשנית לעזור לאנשים להתפתח ולתפקד טוב יותר. תהליך העבודה, מושתת על ארגון מחדש של היכולות בעזרת למידה מבוססת-תנועה, קלה ומהנה, המוביל לאינטגרציה ולתפקוד מיטיב. מיד לאחר מכן הבאתי את השיטה לארץ ולימדתי אותה באופן נרחב.

בעקבות ההבנות והכלים החדשים, עזבתי את כל שיטות הקינסיולוגיה האחרות והתמקדתי בתרגילי מוח ® Brain Gym. אני מוקיר תודה להשראה שקבלתי עבור רעיון "נקודה יחידה", שפיתחתי לסדנת "מעגלי חיים", שהפכה לחלק בלתי נפרד ממסלול לימודי תרגילי מוח בארץ. שנה אחרי, בשנת 1988, הזמין אותי פול להצטרף לפקולטה הבינלאומית שלו ולייצג אותו בישראל כ- "ISRAEL AFFILIATE", ללמד ולהסמיך מדריכים.

בשנת 1998, אחרי השתתפותי בכנס הבינלאומי בציריך בחגיגות העשור לארגון, בנוכחות מאות רבות של אנשים מכל העולם, קבלתי החלטה להשקיע יותר זמן ומשאבים בהפצת תרגילי מוח ® Brain Gym בישראל. בתוך שנה סיימו שני מחזורי מדריכים. היום יש לנו כ- 40 מדריכים, אמנם רק חלק מהם מלמדים ומעבירים סדנאות; מה שברור הוא שכולנו התפתחנו וצמחנו לאנשים עם בטחון וערך עצמי-פנימי גבוה הודות לעבודה זאת.

בשנים האחרונות, בעקבות הצורך הלאומי לעזור לאנשים העוברים טראומות קשות, אולי יומיומיות, נתבקשתי לחקור ולפתח מענה מיוחד למצבים קשים אלה. כך נולדה שיטת "המם" -המרת משבר למשאב.

בשנת 1990 סיימתי את לימודי בהומיאופתיה ומאז אני עובד כהומיאופט עצמאי. הוזמנתי ללמד בבית הספר בו למדתי והוסמכתי; עשיתי זאת כל שבוע במשך 17 שנים. לקחתי חלק ביסוד "העמותה הבינלאומית להומאופטיהI.S." וכיהנתי כיו"ר שלה.

מינואר 2008 התחלתי מפעל חשוב ביותר יחד עם אשתי כרמלה, שותפתי ועמיתה שלי בכל מישורי חיי – בית ספר שנתי ללימודי תרגילי מוח ® Brain Gym.

החזון שלנו עבור תרגילי מוח בישראל הוא ליצור מעגלים מתרחבים של תלמידים/מדריכים פעילים; להרחיב שורות ולהוסיף אנשים מקצועיים בשיטה; כמו כן לאפשר התקדמות מהירה עבור אלה הרוצים להיות מדריך/ה מוסמכים.

כל שאנו עושים בא מאהבה גדולה לאחינו בני-האדם ואנו מזמינים להצטרף למפעלנו את אלה שיש להם אומץ ליזום שינוי ולהביא הצלחה להטיב את חייהם שלהם ולעוד הרבה אחרים בסביבתם.