רקע היסטורי לפקולטה הישראלית לתרגילי מוח ® Brain Gym

רקע היסטורי לפקולטה הישראלית לתרגילי מוח ® Brain Gym

מאת כרמלה וזאב בולגר

לאחרונה הצטרפו אלינו מדריכות חדשות והתעורר צורך לתת רקע והבהרות לגבי מהות הפקולטה הישראלית ועבודתה.

זאב פגש בשנת 1987 את פול וגייל דניסון, השתתף בסדנאות Brain Gym® בונטורה, קליפורניה; הוקסם מהשיטה והתלהב מאד מהגישה החינוכית החדשנית בקינסיולוגיה דאז, בשונה מהגישה הטיפולית המקובלת. שנה לאחר מכן, הזמין פול את זאב להצטרף לפקולטה הבינלאומית שלו, לייצג את השיטה בישראל כאפילייט מורשה מטעם הארגון הבינלאומי. זאב חתום על חוזה תקף עם הארגון לנהל את השלוחה בישראל.

זאב שהביא בשנת 1980 את שיטת מגע בריאות Touch for Health לישראל והיה קינסיולוג מנוסה ומתקדם החליט לאמץ את הגישה החינוכית והתרכז בללמד ולעבוד עם תרגילי מוח Brain Gym®. בהתבסס על הגישה החינוכית הוא פיתח את סדנת מעגלי חיים, הנלמדת בישראל כחלק ממסלול Brain Gym® והיא אחת הסדנאות המוצלחות המכינות את התלמידים לסדנת 7 מימדי האינטליגנציה לעומק.

כרמלה הצטרפה לזאב בשנת 1998 ועובדת עמו כצוות. משנת 1999 מלווה אותו בישיבות של הפקולטה הבינלאומית ואף שהוצע לה להצטרף לפקולטה הבינלאומית, העדיפה להתרכז בפעילות מלאה בישראל.

ג'נט היתה תלמידה נלהבת של זאב משך שנים רבות, עבדה לצידו וקידמה את תרגילי מוח בישראל. בשנת 2002 התקבלה ג'נט כחברת פקולטה בינלאומית.

מונחים על ידי משאלת הלב של אחדות למען ארצנו הקטנטונת הציעו זאב וכרמלה לג'נט לפעול ביחד ולקיים בארץ פקולטה ישראלית אחת. ג'נט שמחה וכך במהלך השנים האחרונות מתנהלת עבודת הפקולטה הישראלית באחדות מלאה, כאשר כל רעיון או פעולה מתבצעים על פי החלטה פה אחד. הכנסים המשותפים למדריכים מתקיימים פעמיים בשנה ע"י הפקולטה הישראלית.

פעלנו בשיתוף פעולה מלא ובאחדות והשגנו מדר' פול דניסון אישור להסמיך מדריכים מתקדמים בישראל:

ג'נט גם פיתחה ומלמדת סדנה ייחודית על מהות המשחק האותנטי – הילד המשחק והמוכרת ע"י הארגון הבינלאומי לקינסיולוגיה חינוכית. ​

זאב וכרמלה פיתחו ומלמדים מספר סדנאות במסלול המ"מ – דרך מיטיבה לחיים באמצעות שיפור היכולת להפוך משבר למשאב ולהתחזק מול אתגרים קשים.

ההישגים שהזכרנו ועוד רבים אחרים התאפשרו בזכות האחדות, שיתוף הפעולה, הפתיחות והכבוד ההדדי.