מפתחי השיטה

מפתחי השיטה

אודות פול וגייל דניסון

דר' פול א. דניסון

דר' פול א. דניסון הוא מחנך מקצועי, חלוץ בתחום מדע מערכת העצבים היישומית, וסמכות עולמית במיומנויות קוגניטיביות והישגי קריאה. בשנות הששים דר' פול דניסון התחיל, במרכזי הלמידה שלו, מחקר פעיל על הישגי קריאה והקשר שלהם להתפתחות המוח, שהניח את הבסיס לעבודת תרגילי מוח. התוכנית מבוססת-תנועה ועוזרת לאנשים בכל הגילאים להפוך אתגרי קריאה להצלחות. בעבודתו לצד אופטומטריסטים התנהגותיים, הציע דניסון לתלמידיו תכנית מקיפה בהתפתחות החושים, שכללה מספר תנועות פשוטות אשר עזרו למיומנויות שיווי משקל ותפישה.לימים תנועות אלו יעוררו את רעיון תרגילי מוח.

בשנת 1975, קיבל פול דניסון את פרס ה-Phi Delta Kappa עבור מחקר מצוין באוניברסיטת דרום קליפורניה. הוענק לו תואר של דוקטור בחינוך עבור מחקרו בנושא הישגי הקריאה למתחילים והקשר שלה להתפתחות קוגניטיבית ולמיומנויות 'דיבור-שקט' (מחשבה). דניסון התחיל לפתח את אשר מאוחר יותר הפך לקינסיולוגיה חינוכית – למידה דרך תנועה – מבסס תגליותיו על הבנתו המיוחדת במינה שיש תלות הדדיתבין התפתחות פיסית, רכישת שפה והישגים אקדמיים. פול לימד ביותר מחמש עשרה מדינות והוא מוכר במחשבתו המובילה, ההומור העדין והגשת מצגות מעומק הלב.

בתחילת שנות השמונים, פול איחד כוחות עם האמנית ומחנכת לתנועה גייל הרגרוב, אשר לימים הפכה לאשתו ושותפתו לדרך. פול וגייל החלו לנסוע בכל העולם, ללמד ולפתח את אשר כיום מוכר כעבודת Edu-K. ב-1986 פול וגייל, חשו צורך להניח בעבודתם בסיס עבור למידה עצמית, לכן קיבצו חלק מהפעילויות המועדפות עליהם עבור למידה ותנועה, העניקו להן שמות קלילים של משחק וכתבו עליהם בספרון הקטן שנקרא –
Brain Gym ® :Simple Activities for Whole-Brain Learning
סדרת 26 הפעילויות מוכרת כיום כתנועות תרגילי מוח.
ספרו החדש של פול התקבל בברכה ובהתלהבות בכל רחבי העולם:
Brain Gym and Me :Reclaiming the Pleasure of Learning.

 

גייל א. דניסון

גייל א. דניסון עם בעלה ושותפה, פול א. דניסון, היא מייסדת ויוצרת, שותפה מלאה בעבודת הקינסיולוגיה החינוכית, תנועות תרגילי מוח ® Brain Gym, וסדרת הספרים וחוברות הדרכה בקינסיולוגיה חינוכית של למידה דרך תנועה, כולל :
Brain Gym®: Simple Activities for Whole-Brain Learning
Vision Gym®:Playful Activities for Natural Seeing
היא היוצרת של הקורסים מעגלי ראייה, אמנות המשחק בשרבוט כפול ותנועה דינמית. גייל חברה בפקולטה הבינלאומית של תרגילי מוח ® Brain Gym, וכמו-כן עורכת ראשית של כתב-העת של ® Brain Gym . הדרך שגייל מלמדת מדגימה את הלהט שלה לאמנות, מוסיקה וריקוד, בעיקר בהקשר שלהם למיומנויות קליטה והתפתחות.

המחברים מחויבים לחידוש ולהגדרה מחדש של תהליכי למידה עבור אנשים מכל הגילאים והיכולות.